Geniş açıklı sanayi yapıların taşıyıcı sistemlerini oluşturmak amacı ile kullanılan kolon, çatı makası, aşık ve oluk elemanları.
Her türlü yapı ve inşaatta betonun korozyon etkisinden korunması.
Yapıların iç ve dış ısı yalıtımı
Taşıyıcı olmayan iç ve dış duvarlarda kullanılan, gizli harç cepli, yatay delikli, çift tarafı EPS takviyeli kompozit ısı izolasyon tuğlası
Taşıyıcı olmayan iç ve dış duvarlarda kullanılan (250*250*235) mm ebadında hafifletilmiş ısı ve ses izolasyon tuğlası

YAPI ARAŞTIRMA DERNEĞİ
OLAĞAN GENEL KURUL DUYURUSU

Genel Kurulumuzun Sayın Üyeleri,

Derneğimizin Olağan Genel Kurulu 31 Mart 2018 Cumartesi günü saat 14.00’da Dernek Merkezi’nde aşağıdaki gündemle yapılacaktır. Bu tarihteki toplantıda yeterli çoğunluk sağlanamaz ise ikinci toplantı
30 Mayıs 2018 Çarşamba günü saat 14.00’da, Mahadma Gandhi Cad. No:24 GOP Çankaya – ANKARA adresindeki Türkiye Çelik Üreticileri Derneği (TÇÜD) Toplantı Salonu’nda aynı gündemle yapılacaktır.

Genel Kurul’a katılımınızı saygılarımızla arz ederiz.

YAPI ARAŞTIRMA DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU

Gündeme Buradan Ulaşabilirsiniz.....

mapei eta1

mapei eta2

Güney Kaliforniya Üniversitesinden Profesör Behrokh Khosnevis tarafından geliştirilen devasa bir 3D yazıcı robot ile hiç işçi kullanmadan günde 232 m2 bina inşaatı gerçekleştirildi. "Contour Crafting" adı verilen bu teknoloji ile bilgisayarda üretilen bina çizimi robot tarafından istenilen metrekare üzerinden gerçeğe dönüştürülebiliyor.

Bir vinç üzerinde hareket eden 3D yazıcı namlusu beton püskürterek istenilen şekilde duvarları üretebiliyor.

 

Profesör Khosnevis etrafımızdaki ayakkabı, otomobil, tv ve giyeceklerimiz gibi birçok şeyin otomatik olarak üretildiğini, sadece inşaat sektöründe ise yoğun olarak insan gücü kullanıldığını belirterek, bu robotun insanlara sadece çok ucuz ve çok sağlam evler sunmakla kalmayıp, felaket bölgelerinde hatta ay ve Mars yüzeyinde bile kolaylıkla kullanılabileceğini belirtiyor.

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com